czwartek, 1 maja 2008

Czarni Czarne vs. Gryf Słupsk || 30.04.2008

Mecz w Czarnem zaczynał się o godzinie 17:00, więc ze Słupska wyruszamy o godzinie 15:00. Na wyjazd jechaliśmy samochodami, frekwencja w tygodniu oraz zakaz jednak nie wskazywał na opłacalność wyjazdu autokarem. 100 kilometrów mieliśmy zrobić w dwie godziny, planowo mieliśmy być jakieś 30-40 minut przed meczem na miejscu, korki w Słupsku i Miastku jednak przeszkodziły w płynnej jeździe. Dwa ostatnie samochody dojeżdżają 10 minut po gwizdku. Na stadion wchodzimy z 'bramą' małe przepychanki z ochroną i jesteśmy na sektorze z naszymi. Na miejscu wita nas 15 kibiców Gryfa i 10 kibiców Brdy Przechlewa. Potem dojeżdża do nas 9 fanów Chojniczanki Chojnice. I 4 osoby które przyjechały innymi środkami komunikacji. Razem w Czarnem pojawiło się 49 Gryfitów. Mimo hucznych zapowiedzi kibiców Czarnych na stadionie kompletny piknik, dopingu zero, flagę zdjęli zaraz po naszym przyjeździe, może dla tego, że na stadionie nie było policji. Wywieszają tylko dwa transparenty "Piłka nożna dla kibiców" i drugi z datą ostatniego zwycięstwa. U nas doping dosyć słaby kilka razy krzyknęliśmy, kilka razy pośpiewaliśmy. Podróż minęła spokojnie. Nasi kopacze wygrali 0:3, reszta wyników w rundzie idealnie zgrały się z naszymi oczekiwaniami więc w dniu meczu Gryf klasyfikuje się na 5 miejscu w tabeli, gwarantujące awans do III ligi!